Info@ilksesisitme.com
+90 535 593 02 70

OPN

Oticon OPN

Dünyaya Açılın!

Oticon OPN kullanıcıların gürültülü ve dinamik ortamlarla etkili bir şekilde baş etmelerine yardımcı olan ilk işitme cihazıdır!

Oticon OPN, beyni desteklemede yeterince hızlı olan, ses atmosferini izlemede ve sesleri ayırt etmede yeterince hassas olan çığır açan bir teknoloji sunar.

Bu yeni teknolojinin aşırı hızı ile kullanıcılara ses atmosferi hakkında daha doğru bilgi verilmekte ve ses kaynaklarının kolayca bulunması ve ayırt edilmesi sağlanmaktadır, yani hayatlarında yer alan seslere erişmeye devam edebilmekte ve böylece onlar için önemli olan şeylere odaklanabilmektedirler.

Sonuç karmaşık ortamlarda konuşmanın anlaşılması kabiliyetinde önemli bir gelişmedir, aynı zamanda zihinsel enerjiyi koruyarak kullanıcıları dünyaya açılmalarında en üst seviyede desteklemektedir.

%20 Gürültülü ortamlarda beynin üzerindeki yüzü azaltarak daha fazla dinleme konforu sağlar.

%20 Zihni boşaltarak, çok gürültülü ortamlarda kullanıcının hafızasını etkinleştirerek daha fazla hatırlama kabiliyeti sağlar.

%30 Dar direksiyonalite sayesinde çevredeki sesleri bastırmadan çok gürültülü ortamlarda daha daha iyi bir konuşma anlayışı sağlar.

Beyin üzerinde kanıtlanmış kolaylaştırıcı etki

İşitme bilişsel bir süreçtir ve beyinde gerçekleşir!

İşitme kaybı beynin aldığı akustik detay miktarını sınırlar. Daha az detay, sesi çözmede beynin daha fazla zorlanması demektir. Oticon, beynin sesi algılama yolunu destekleyerek daha az eforla daha iyi işitme sağlar. Biz bu yaklaşıma BrainHearing diyoruz.

Çığır açan teknolojiler açık ses deneyimi yaratır

Gürültülü ortamda umut verici daha iyi konuşma anlayışını sağlayarak, işitme kaybı olan kişiler için en büyük zorluk devrim niteliğinde yeni teknolojileri ve özellikleri gerektirir.

Velox
Yeni ultra-hızlı Velox platformu, 64 adet frekans kanalıyla piyasada öncü olan çözünürlüğü sunmaktadır. Yüksek hızlı platform; ortamı saniyede 100 defadan fazla analiz eder ve saniyede 500 milyondan fazla talimatı yönlendirir.

OpenSound Navigator
Gürültülü ortamlarda konuşmayı %30 daha iyi anlaşılır yapmayı sağlamak üzere sesi ve gürültü kaynağını dengeleyen devrimci bir özellik.

Spatial Sound LX
Beyinle çalışmada yeterince hızlı olan binaural işleme, Spatial Sound LX’i ses konumunu iyileştirmeyi ve daha doğru mekansal farkındalığı elde etmeyi sağlamaktadır.

TwinLink Teknolojisi
Velox platformu üzerine inşa edilen Oticon OPN iki özel telsiz sunmaktadır. TwinLink, cihaz boyutundan ve pil tüketiminden ödün vermeden harici cihazlara doğrudan bağlantıyla optimum binaural iletişimi birleştirir.

Dünyaya Bağlanın
Oticon OPN günlük yaşamda kullanılan dijital cihazlara arada bir cihaz olmaksızın kablosuz olarak bağlanabilir. Internete bağlanma yeteneği ile dünyanın ilk işitme cihazı olan Oticon OPN, mesela ev alarm sistemi açıldığında ve kapandığında çok daha fazla durumda kullanıcıları bilgilendirir.

Oticon Velox Platformu – Çözünürlük ve hızda en iyisi
Çığır açan Velox platformu bir paradigma değişimi sağlar.

11 çekirdekli işlemci ses sinyallerini işlemek için 8 çekirdek ve kablosuz iletişimi yönetmek için 3 çekirdekle cihaza son derece hızlı bir işleme yeteneği verir. 9 katman halinde ince gravürlü (65 nm) yüksek hızda Network on Chip (NoC) mimarisi saniyede 500 milyon talimat (MIPS) ve saniyede 1.200 milyon işlem (MOPS) yürüten kapasiteye sahip etkileyici bir performans sunar. Tüm proses ve akış yetenekleri kullanımda olduğunda sadece 3.3 mA’lik maksimum bir güçte çalışır. Velox platformu ile 1.4V’luk bir pil ile çalışan küçük cihaz, bir önceki nesile göre 50 kat daha fazla işlem gücü sunabilmektedir.

Dijital sinyal işleme, üstün ses kalitesi sunmak için esas olan daha yüksek sinyal ve frekans çözünürlüğü için 64 adet frekans çözünürlüğü için 64 adet frekans kanalı boyunca 24bit blok-akışlı nokta sunumunu kullanır.

Velox platformu, her bir mikrofon ve yardımcı girdi üzerinde bulunan 24bitlik A/D dönüştürücüleri sayesinde 113 dB SPL bir üst sınır ses seviyesine kadar genişletilmiş lineer işleme sunulmaktadır.

Güncellenebilir cihaz yazılımı ile tamamen programlanabilir Velox platformu gelecek için hazırdır.

TwinLink
Küçük ve enerji tasarruflu bir çözümle kablosuz bağlantı ve çift taraflı işlem!

Yeni TwinLink teknolojisi ayrı iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için iki özel telsiz sistemini kullanır.

TwinLink teknolojisi, iki işitme cihazı arasında kesintisiz ve enerji verimli iletişimi, harici eletronik ve dijital cihazlarla streamersız bağlantıyı destekler.

Yakın Alan Manyetik İndüksiyon (NFMI), gelişmiş binaural işlem sağlamak için iki işitme cihazı arasında sürekli bir veri alışverişi ve ses sağlar. Bu iletişim en az güç tüketimi ile gerçekleşir.

Yeni NFMI özelliği ile iki işitme cihazı arasındaki veri ve ses bilgisi saniyede 21 kez daha fazla değiştirilir.

Stereo Bluetooth düşük enerji (BLE) 2.4 GHz, Oticon OPN cihazını kolay, kesintisiz kablosuz bağlantı için akıllı telefonlara ve diğer dijital cihazlara doğrudan bağlar. Bu teknoloji gerçek kablosuz uygulama sağlar.

OpenSound Navigator
Daha az stres, daha fazla hatırlama, daha iyi işitme!

OpenSound Navigator, karmaşık ve dinamik ortamlarda işitme kaybı olan insanların gezinmesine yardım etmek için öncü bir yaklaşım getiriyor.

Geleneksel işitme teknolojisi karmaşık ortamlarda gezinme sorunu fazla basitleştirmektedir. Önden sadece konuşma üzerinde dar bir odak oluşturmak ve tüm diğer hoparlörleri azaltmak için bağımsız, yavaş direksiyonalite ve gürültü baskılama özelliklerini kullanmaktadır.

OpenSound Navigator, konuşmayı koruyan ve karmaşık ortamlarda gürültüyü azaltan yeni bir entegre konuşma-geliştirme algoritmasıdır. Bu özellik, dinamik bir ortamda tüm hoparlörlere erişim sağlayan yeni devrimci Çoklu Hoparlör Erişim Teknolojisi (MSAT) ile temin edilmektedir.

– Kullanıcının 360 derecelik ortamı, her bir sesin seviyesini, pozisyonunu ve sıklığını belirlemek için saniyede 100 kereden fazla incelenir.

– Bireysel ses seviyeleri kişisel tercihlere göre dengelenir, öyle ki odaktaki ses net ve diğer sesler duyulabilir olmakta ancak rahatsız edici olmamaktadır.

– Kelimeler arasında kalan gürültü de dahil tüm gürültüler hızla ve etkin bir şekilde azaltılır.

OpenSound Navigator, tam ve daha dengeli bir ses atmosferi sağlar, aynı zamanda zihinsel enerjiyi de koruyarak kullanıcılara karmaşık ve dinamik ortamlarda bile gelişmiş konuşma anlama keyfini çıkarmalarını sağlar.

Spatial Sound LX
Duymak istediğiniz konuşmacıları bulun takip edin ve onlara odaklanan.

Daha hassas mekansal farkındalık sağlanarak sesin nereden geldiğini anlamak için kullanıcılara yardımcı olmak için bir dizi gelişmiş teknoloji birleştirmektedir.

NFMI ile sunulan enerji verimli ve hızlı çift taraflı iletişimi kullanarak, Spatial Sound LX özelliği dört frekans bandında kulaklar arası seviye farklılıklarını korur. Bu özellik kafa-gölge etkisi ile sağlanan konum ve yön duygusunu doğal olarak korur.

Çoklu bant analizi, düşük frekansların yüksek frekanslarca maskelenmesini önler. Bu, kulaklar arası farklılıkların tüm frekans spektrumunda üzerinde korunmasını sağlar.

Spatial Sound LX özelliğinin bir parçası olarak, Mekansal Gürültü Yönetimi asimetrik gürültü durumlarında seslerin daha iyi duyulmasını sağlar.

YouMatic LX
OpenSound Navigator özelliğini bireysel ihtiyaçlara ve tercihlere uydurur.

YouMatic LX, dinleme ortamları boyunca OpenSound Navigator özelliğinin performans ve tepki seviyesini akıllı bir şekilde kontrol eden Oticon OPN’de yer alan kişiselleştirilmiş bir özelliktir.

YouMatic LX, OpenSound Navigator özelliğinin bireysel kullanıcılara optimize edilmiş açık ses deneyimini ve aynı zamanda güç ve gürültülü ortamlarda mümkün olan en iyi konuşma anlayışını vermesini temin eder.

YouMatic LX, kullanıcıların kişisel seslerine ve dinleme tercihlerine bağlı olarak uygulama işlemi sırasında otomatik olarak yapılandırır.

YouMatic LX kontrolü, Genie 2 içinde OpenSound Navigator ekranının ayrılmaz bir parçasıdır ve bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için OpenSound Navigator ince ayarını sağlar.

SpeechGuard LX
Gürültülü ortamlarda konuşmanın anlaşılmasını arttırır.

SpeechGuard LX, karmaşık ortamlarda bile daha az eforla konuşmanın daha iyi anlaşılması için net ve şeffaf ses kalitesini, konuşma detaylarını korur.

SpeechGuard LX, adaptif sıkıştırmayı kullanır ve doğrusal amplifikasyon ile hızlı sıkıştırma yararlarını birleştiren tek amplifikasyon teknolojisidir. Doğrusal amplifikasyon, konuşma sinyallerindeki genlik modülasyon ipuçlarını korumak için 12dB’lik bir dinamik aralık penceresinde uygulanır.

Seviyede büyük değilmeler olduğu zaman, SpeechGuard LX hızla duyulabilirliği muhafaza etmek için kazanca adapte olur ve işitme engelli dinleyicilerin azalan dinamik aralıktaki tüm seslere uyum sağlar.

SpeechGuard LX, yüksek seslerin net ve şeffaf kalitesini korumak için Clear Dynamics tarafından sağlanan yeni genişletilmiş dinamik girdi aralığında faydalanır.

Soft Speech Booster LX
20’ye kadar yumuşak konuşma anlayışını geliştirir

Soft Speech Booster LX, işitme kaybı olan insanlara yumuşak sesleri duyulabilir yapar. Çoğu durumlarda ve sohbetlerde oluşan yumuşak seslere erişimi arttırarak, Soft Speech Booster LX yumuşak konuşma anlayışını %20 oranına kadar geliştirir.

Oticon’un tescilli uygulama rasyoneli olan VAC+, yüksek sesli seslerin rahatça algılanmasını korurken yumuşaktan orta seviyeye kadar olan konuşma bilgilerine net bir odak sağlamak üzere çoklu diz noktalarını kullanır.

Soft Speech Booster LX, detay ve konfor arasında mümkün olan en iyi denge için her bir kullanıcının kendine has yumuşak ses algısına uyumlu bir uygulama sağlamak üzere Genie 2 yazılımı içerisideki soruları ve ses dosyalarını kullanarak kişiselleştirebilir.

Clear Dynamics
Hayatın tüm dinamik aralıklarında daha iyi ses kalitesi!

ClearDynamics, yumuşak girdi seviyelerinin ses kalitesini sağlam bir şekilde muhafaza etmeye devam ederken bozulma ve yapaylık olmaksızın daha iyi bir ses kalitesini sağlamak üzere girdi dinamik aralığını ve işlenen girdi seslerini 113 dB SPL seviyesine kadar genişletir. ClearDynamics, 5 dB ila 113 dB SPL çalışma aralığına sahiptir.

Yüksek girdi seviyelerinde korunan konuşma ipuçları sayesinde, kullanıcılar gürültülü ortamlarda bile bozulma olmadan daha iyi bir dinleme deneyiminin tadını çıkarırlar. ClearDynamics, konuşma piklerinin genelde mevcut girdi dinamik aralığından daha yüksek sesli olabildiğini yoğun ve dinamik ortamlarda özellikle müzik dinlerken veya sohbet ederken değerlidir.

Rüzgar Gürültüsü Yönetimi
Rüzgar gürültüsünün olduğu durumlarda konuşmaya daha iyi erişim

Güçlü Velox platformu ile Rüzgar Gürültüsü Yönetimi, yenilikçi ve yüksek verimli rüzgar gürültüsünü azaltma imkanı sunmaktadır. Yüksek hızlı tahminciler, 30 dB’e kadar olan hızlı ve hassas rüzgar gürültüsünü azaltma uygulaması için 16 frekanslı kanallarda saniyede 500 kez rüzgar gürültüsünün varlığını analiz ederler. RÜzgar Gürültüsü Yönetimi, kelimeler arasındaki rüzgarın hassas bir şekilde yeterince azalmasını sağlayarak 50 ms’den daha az bir sürede rüzgar patlamalarını azaltmaktadır.

Rüzgar Gürültüsü Yönetiminin amacı, işitme cihazı kullanıcıları için önemli olan konuşmalara odaklanabilmeleri için rüzgar gürültüsünü azaltmak ve hızlı bir şekilde işitme cihazı kullanıcısı için istikrarlı ve rahat bir gürlük seviyesini sağlamaktır.

Konuşma mevcut olduğunda, konuşmadan daha yüksek sesli olan rüzgar gürültüsü bastırıldığından sinyal-gürültü oranı korunur. Konuşma olmadığında, sistem agresif olarak rüzgarlı durumlarda konfor sağlamak için rüzgar gürültüsünü bastırır.

Feedback Shield LX
Çift mikrofonlu feedback önleme sistemi, ötme sesini hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

Ötme sesi rahatsız ve sinir bozucu bir sestir. Feedback Shield LX ile, Oticon OPN işitme veya ses kalitesinden ödün vermeden ultra-hızlı ve etkili bir ötme engelleme yönetimi sağlar.

Feedback Shield LX özelliğinin iki ayrı yolla verimli ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla, her bir mikrofona bir yol tahsis edilmiştir. Her iki yolda daüç ayrı teknoloji potansiyel ötme sesini bastırmak amacıyla birlikte çalışır. 24 frekans kanalı içinde kalıcı 10 Hz frekans geçişi, optimize edilmiş faz çevirmesi ve kazanç kontrolü özellikleri bulunmaktadır.

1.600 Hz üzerinde uygulanan frekans geçişi ötme sesi yolunu en doğru tahminini sağlar Çıkış sesinden elde edilen bu etkili ilişki kesme stratejisi, faz çevirmede yüksek hassasiyet sağlamaktadır. Faz çevirme, ötme sesi olmayan sağlam bir sinyal göndermek için optimize edilmiş sinyale uygulanır.

Ötme sesi riskinin önemli ölçüde arttığı durumlarda, örneğin sıkıca sarılma ya da fazla esneme durumlarında, stratejik olarak kazancı 40 dB/s hızında azaltmak gerekli olabilir. Ötme sesi geçtiğinde kazanç hızla geri elde edilir.

Feedback Shield LX, gerekli herhangi bir müdahale öncesinde eklenecek daha fazla kazanca izin verir ve bu uygulama sürecinde yüksek esneklik sağlar.

Made for iPhone
Oticon OPN, iPhone için özel tasarlanmış “Made for iPhone” işitme cihazıdır. Doğrudan iPhone’a bağlı, işitme cihazı bir ara cihaza gerek kalmadan kablosuz kulaklık olarak da kullanılabilir. Oticon OPN içindeki Bluetooth teknolojisi stereo müzik akışını destekler, yüksek doğruluk ve bant genişliği ile ses üretir. Aramaları yaparken, kullanıcının sesi iPhone mikrofonuyla alınır ve karşı tarafa gönderilir.

iPhone aynı zamanda işitme cihazı için temel bir uzaktan kumanda kontrolü olarak da kullanılır.

Oticon ON App
Oticon ON App, sadece parmaklarının bir dokunuşuyla kendi işitme cihazlarında ilave kontrollere sahip olmak için Oticon OPN işitme cihazı kullanıcılarının işini kolaylaştırır. iPhone veya Android akıllı telefonlar Bluetooth 4.0 kullanarak işitme cihazlarına doğrudan bağlanır.

Oticon ON uygulaması, kullanıcılara ses seviyelerini, programlar arası geçiş, ayar ve daha fazlasını yapma olanağı tanır. Uygulama aynı zamanda “İşitme Cihazımı Bul” özelliğini, tavsiye danışmanlığını, kullanıcı talimatlarına bağlantıları ve düşük pil bildirimini sunuyor.

Halihazırda sesli akışın Android tarafından desteklenmediğini unutmayın.

OPN S miniRITE OPN S miniRITE T OPN S BTE PP
ÖZELLİKLER OPN 1 OPN 2 OPN 3
Fiyat 12.000 ₺ 8.500 ₺ 7.250 ₺
Platform Velox Velox Velox
Kanal Sayısı 64 48 48
Bant Sayısı 16 14 12
Frekans Alanı 10 kHz 8 kHz 8 kHz
Program Sayısı  4 4 4
Uygulama Rasyonelleri VAC+, NAL-NL1, NAL-NL2, DSL v5.0 VAC+, NAL-NL1, NAL-NL2, DSL v5.0 VAC+, NAL-NL1, NAL-NL2, DSL v5.0
Open Sound Navigator Seviye 1 Seviye 2 Seviye 3
Güç Etkisini Dengeleme %100 %50 %50
Maksimum Gürültü Uzaklaştırma 9 dB 5 dB 3 dB
SpeechGuard LX Seviye 1 Seviye 2 Seviye 3
Spatial Sound LX 4 Değerlendirici 2 Değerlendirici 2 Değerlendirici
Soft Speech Booster LX
Clear Dynamics
Spatial Noise Management
Bas Artırma
Geçici Gürültü Yönetimi 4 Yapılandırma Açık/Kapalı Açık/Kapalı
Feedback Shield LX
Rüzgar Gürültüsü Yönetimi
Çift Taraflı Koordinasyon
YouMatic LX 3 Yapılandırma 2 Yapılandırma 1 Yapılandırma
Çoklu Direksiyonalite
Direkt iPhone Bağlantısı